Koşullar - Brandverse Awards

Katılım Koşulları

YARIŞMANIN AMACI

Brandverse Awards, eski ve yeni nesil tüm pazarlama, iletişim ve reklam çalışmaları ile markaların dünyasını 360 derece kapsayarak yıl boyunca başarı gösteren proje, marka ve ajansları ödüllendirmeyi amaçlamaktadır.

YARIŞMAYA KATILIM

Brandverse Awards için yarışmaya 1 Nisan 2023 – 1 Nisan 2024 tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez yayınlanmış, gerçekleşmiş veya uygulanmış tüm proje ve çalışmalar katılabilir. Erken başvuru dönemi 23 Şubat 2024 tarihinde sona erer. Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi ise 16 Nisan 2024 saat 23.59’dur. Gerek görüldüğü takdirde başvuru süresi uzatılabilir.

Başvurular www.brandverseawards.com adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Kurumlar adına başvuruda bulunan kişi, kendi belirleyeceği kullanıcı ismi ve şifre ile girebileceği hesabı site üzerinden açabilir ve bu hesap üzerinden tüm başvurularını yapabilir; ödeme bilgilerini, yarışmaya kabul ve benzeri detayları görebilir.

Katılımcılar, son başvuru tarihine kadar açtıkları hesap üzerinden yarışma başvurusunda değişiklikler yapabilir.

Yarışmada Social Media Awards Turkey bölümü altında düzenlenen SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri kategorileri herhangi bir başvuru gerektirmez. Bu bölümün kazananları SocialBrands sonuçlarına göre Deloitte Türkiye denetiminde tamamen veriye dayalı olarak belirlenir.

BAŞVURU KOŞULLARI

 • Yarışmaya katılım başvurusu, işi oluşturan reklamveren, reklam ajansı, proje ajansı veya medya ajansından herhangi biri tarafından yapılabilir. Başvurular mutlaka reklamverenin bilgisi ve onayı dahilinde yapılmalıdır. Reklamverenin tüm süreçten haber edilme sorumluluğu başvuruyu yapan temsilci şirkete aittir.
 • Proje İsmi, Ajans/Temsilci Şirket Adı, Reklamveren ve Katkıda Bulunan Ajanslar tüm duyurularda ve ödül kazanılması durumunda ödül üzerinde başvuru esnasında sistemde belirtildiği haliyle yer alır. Katılımcıların bu alanları duyuruda yer almasını istedikleri yazım şekline göre doldurması gerekir. Sistemde kayıtlı ajans/reklamveren isimlerinin değiştirilmesi için contact@brandverseawards.com adresiyle iletişime geçilmelidir.
 • Fikrin gelişimi ve uygulama sürecine birden fazla ajans katkı sağlamışsa başvuru alanındaki Katkıda Bulunan Ajanslar kısmında maksimum 4 ajansa kadar belirtilmelidir.
 • Yarışma başvurularında ajans/ortak ajans isimleri yalnızca formlarda belirtilen alanlarda yer almalıdır. Jüri tarafından değerlendirme aşamasında incelenecek yazılı açıklamalar, yüklenen her türlü materyal veya case videolarda ajans isimlerinin yer almaması zorunludur.
 • Tüm bölümler ajans, mecra ve reklamveren firmalarının başvurularına açıktır.
 • Aynı proje/kampanya ile aynı ana bölüm altında maksimum 4 kategori olmak üzere birden fazla kategoriye başvuru yapılabilir. Farklı bölümlere yapılacak başvuru sayısında ise bir sınırlama yoktur. Her kategori başvurusu için ayrı bir başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Medya ve Film bölümlerinde yer alan sektörel kategorilerde aynı proje ile birden fazla başvuru yapılamaz.
 • Yurt dışında tasarlanmış, ancak Türkiye adaptasyonunda Türkiye’den kreatif katkı olan işler de yarışmaya jürinin onaylaması koşuluyla katılabilir.
 • Jüri üyeleri uygun görmeleri durumunda bir projeyi farklı bir kategoride değerlendirme hakkına sahiptir. Başvuru sahibi değişikliği kabul etmez ve başvurusunu geri çekerse başvuru ücreti iade edilmez.
 • Yarışmaya katılan çalışma fikirleri özgün olmalıdır. Jüri üyeleri oy çokluğuyla çalışmanın özgün olmadığına kanaat getirirse, çalışmayı diskalifiye etme yetkisine sahiptir. Bu durumda başvuru ücreti iade edilmez.
 • Başvuru aşamasında yüklenen materyaller jürinin projeyi açıkça görüp anlamasına olanak sağlayacak kapsamda olmalıdır.
 • Materyalleri doğrudan dosya ya da Youtube/Vimeo linki olarak yükleyebilirsiniz. Link olarak yapılan paylaşımlar şifre gerektirmemelidir. Sisteme yüklenen dosyalar maksimum 300 MB boyutunda olmalıdır. Wetransfer/SendGB/GoogleDrive gibi indirme gereken linkler kabul edilmez.
 • Yarışmaya yapılacak başvurularda case video zorunlu değildir ancak jüri üyelerinin projenizi bir bütün olarak incelemesini kolaylaştırdığı için tavsiye edilir. Case videoların 2 dakika uzunluğunu aşmaması önerilir. Maksimum case video süresi ise 3 dakikadır. Çalışmanın 3 dakikayı aşması durumunda değerlendirmeye dahil edilmesi jüri üyelerinin insiyatifindedir.
 • Case çalışmalarının Türkçe olması tercih edilir. İngilizce hazırlanan case çalışmalarında Türkçe altyazı yer alması zorunludur.
 • Brandverse Awards ile paylaşılan case çalışmaları ve projeye ait materyaller yarışmayla ilgili her türlü tanıtım ve yayınlarda kullanılabilir. Katılımcılar yarışmaya katılırken bu kuralı kabul eder ve paylaşılan içeriklerin kullanılması durumunda telif talep edemez.
 • Başvuru ücreti son başvuru gününe kadar ödenmeyen projeler değerlendirmeye dahil edilmeyecektir.

BAŞVURU ÜCRETİ

Yarışma kategorilerine yapılacak her bir başvuru için katılım bedeli, erken başvuru döneminin son tarihi olan 23 Şubat 2024 tarihine dek yapılan başvurularda 3.500 TL + KDV, bu tarihten sonra yapılan başvurular için ise 5.000 TL + KDV şeklindedir.

Erken başvuru dönemi indiriminden yararlanmak için başvuru ve ödemesinin erken başvuru dönemi son tarihi olan 23 Şubat 2024 tarihine dek yapılmış olması gerekir.

Belirtilen ücretler yalnızca yarışmaya katılım bedelidir. Ödül üretim ücretleri ve ödül töreni etkinliği bileti bu fiyatlara dahil değildir.

Katılım bedelleri için fatura düzenlenecektir. Fatura için gerekli bilgiler başvuru yapılırken beraberinde yarışmacılara bildirilir.

Her kategori başvurusu ayrı olarak değerlendirilir. Aynı çalışma ile birden fazla kategoriye başvuru yapıldığında, her başvuru için ayrı başvuru ücreti ödenir.

Başvuru ödemeleri kredi kartı ya da havale yoluyla yapılabilir. Kredi kartı ile ödeme, başvuru sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Havale yoluyla yapılan başvuru ödemelerinin açıklama kısmına başvuru menüsünde paylaşılan 4 haneli başvuru kodunu girmeniz gerekmektedir. Birden fazla başvuru için toplu ödemelerde tüm başvuru kodları açıklama alanına girilmelidir. Başvuru kodlarının açıklama kısmına sığmaması durumunda ödemesini yaptığınız başvurulara ait tüm başvuru kodlarını, isminiz ve dekontunuz ile beraber contact@brandverseawards.com adresine e-posta ile bildirmeniz gerekir. Başvuru kodu iletilmeyen projelerin başvuru onayları yapılmayacaktır.

Hesap Bilgileri

Rota Yayın Yapım Tanıtım Ticaret Ltd.Şti.
GARANTİ BANKASI
TR32 0006 2000 3570 0006 2000 55

İade Koşulları

Jüri uygun gördüğü takdirde başvurunun kategorisini değiştirme hakkına sahiptir. Başvuru sahibi değişikliği kabul etmez ve başvurusunu geri çekerse başvuru ücreti iade edilmez.

Katılımcı dilediği zaman başvurusunu geri çekebilir ancak başvuru ödemesi sistem tarafından onaylanmışsa ücret iadesi yapılmaz. Bu durumda geri çekilen proje yarışma jürisine sunulmaz. Henüz sistem onayı yapılmamış projeler için proje kodlarıyla birlikte contact@brandverseawards.com adresine iade talebinin iletilmesi durumunda ise başvuru tutarının tamamı ödeme esnasında seçilen ödeme seçeneği doğrultusunda ilgili hesaba/karta iade edilir.

Yarışmaya katılan tüm projelerin katılım koşullarını sağlamaları ve katılımcıların başvuru formundaki zorunlu alanları eksiksiz doldurmaları gerekir. Aksi bir durum tespit edildiğinde başvuru kabul edilmez ve ücret iadesi yapılmaz.

DEĞERLENDİRME

 • Yarışmaya başvurusu kabul edilen tüm kategorilerin değerlendirmesi jüri üyeleri tarafından yapılır.
 • Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme iki aşamada gerçekleşir. Ön eleme sürecinde jüri üyeleri dijital ortamda tüm projeleri olumlu/olumsuz seçenekleriyle oy kullanarak kısa listeyi belirler. %60 ve üzeri olumlu oy alan işler kısa listeye kalır.
 • Kısa liste oylaması sonrasında düzenlenen jüri toplantısında ise her kategorinin en başarılı 3 işi Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerin sahibi olur. Bir projenin ödül kazanabilmesi için 1-10 arası yapılan puanlama sonucunda ortalama puanı minimum 6 olmalıdır.
 • Jüri üyeleri gerekli görmeleri durumunda bir kategoride 2 Gümüş veya 2 Bronz olarak ödüllendirme yapabilir, ancak Altın ödül aynı kategoride yalnızca bir kere verilir.
 • Yarışmada Social Media Awards Turkey bölümü altında yer SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri kazananları SocialBrands Sosyal Medya Marka Endeksi’ne göre markanın göstermiş olduğu sosyal medya performansı doğrultusunda tamamen istatistiksel olarak belirlenir. Her kategoride 1 Nisan 2023-1 Nisan 2024 tarihleri arasındaki SocialBrands verilerine göre en yüksek puanı alan ilk üç marka ödüllendirilir. Kişi/grup odaklı kategorileri içeren Özel Kategoriler’in değerlendirmesi de yine SocialBrands verileri doğrultusunda gerçekleştirilir.
 • Jüri üyeleri kısa liste değerlendirmesi esnasında özgün olmadığını düşündükleri çalışmayı özgünlük komitesine iletebilirler. Yarışmanın 8 ana bölümünden her birindeki 2 jüri üyesi aynı zamanda özgünlük komitesinde de yer alır.
 • Bir projenin özgünlük komitesi değerlendirmesine iletilmesi durumunda başvuru sahibi haberdar edilir ve konuya ilişkin aktarmak istedikleri özgünlük komitesiyle paylaşılır. Özgünlük komitesinin yapmış olduğu değerlendirme detayları ve komitenin ortak görüşü, jüri final değerlendirmesi için ilgili işi değerlendirecek jüri üyeleriyle paylaşılarak değerlendirmesi yapılır.
 • Brandverse Awards’ta yer alan her bölüm için jüri üyeleri tarafından en yüksek puan ortalamasına sahip çalışmalar “Grand Prix” ile ödüllendirilir. Social Media Awards Turkey altında yer alan SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri Grand Prix’i ise 1 Nisan 2023-1 Nisan 2024 döneminde en yüksek skora sahip markaya verilir.
 • Yarışmanın tüm değerlendirme süreçlerinde Deloitte Türkiye aktif olarak yer alır. Değerlendirme etaplarında projelerin elde ettiği tüm puanlar Deloitte Türkiye’ye anlık ve açık olarak sunulur. Veriye dayalı ödüllendirme yapılan SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri bölümünde ise hesaplamaya ait tüm detaylar ve puanlar Deloitte Türkiye ile paylaşılır. Yarışmanın kazananları Deloitte Türkiye onayı ardından ilan edilir.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Yarışmaya katılan iş, proje ve eserlerin telif hakları, eser sahibine aittir. BoomSonar ve Marketing Türkiye çalışmaya katılan eserler üzerinde herhangi bir hak iddia etmez. Katılımcılar, fikri mülkiyet hakları konusunda üçüncü kişilerden gelecek her türlü hak ve/veya talebi üstlenecektir ve hukuki sorumluluğu devam edecektir.

Yarışma katılımcıları, yaptıkları başvurular esnasında verdikleri bilgilerin doğru olduğunu taahhüt eder. Yanıltıcı bilgi veren başvurular diskalifiye edilebilir.

BoomSonar ve Marketing Türkiye, yarışma öncesinde katılım koşullarında her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.